Stanislav Stebel

Posted on Updated on

Stanislav Stebel je kazatelem a členem Rady Církve bratrské.
Vystudoval Provoz a ekonomiku železniční dopravy v Žilině, kde pracoval během studia s mládeží a později při zakládání nového sboru v tomto městě. V prvních letech po revoluci jako kazatel vsetínského sboru CB zakládal pobočku o.s. Elim a založil azylový dům pro bezdomovce a zdravotnické zařízení Elim ve Vsetíně, pomáhal přetransformovat větší kazatelské stanice ve Zlíně a na Velké Lhotě na samostatné sbory a založil nový sbor v Hranicích na Moravě. Spolupracuje s BEE.

Samostudium teologie završil studiem v Belfastu v Severním Irsku, kde pobýval na Union Theological College a navštívil řadu sborů.
V Ostravě pokračoval ve službě kazatele diasporního sboru, kde došlo během jeho služby k osamostatnění sboru ve Frýdku-Místku a založení samostatné stanice Ostrava-Poruba.

Pro podporu skupin biblického studia začal pracovat v organizaci pro přípravu materiálu k syntetickému studiu biblických knih. V roce 2003 nastupuje do služby kazatele CB v Hrádku, kde sbor staví dům s pečovatelskou službou a novou modlitebnu s dalším zázemím.

Od roku 2004 je národním ředitelem Prochrist pro pořádání satelitních evangelizací, které vede far. Ulrich Parzany.

Je ženatý a má dva dospělé syny, jednu dceru, dvě snachy a jednu vnučku.